Найперші в світі фільми
Понеділок, 18 вересня 2006 07:00

 Усі знають про братів Люм'єр, навіть офіційною датою зародження кінематографії вважається 1895 рік - коли в Парижі відбувся перший показ їх фільму.

Я, наприклад, досі не знав, що насправді першою людиною, яка відзняла події на стрічку вважається Луї Ейме Августін Ле Прінс (Louis Aim?e Augustin Le Prince).

То була людина дивної долі - син майора артилерії, який постійно проводив час у студії друга батька Луї Жака Манде Дагера (за його прізвищем створений термін "дагеротип" - одна з перших технологій фотографування), де й захопився винаходами в цій галузі. З часом він отримав та художню освіту в Парижі та хімічну - в Лейпцигському університеті, де отримав академічне звання. В 24 роки разом з другом Джоном Вітлеєм розвивав фірму по випуску клапанів, а за три роки одружився на сестрі Джона Елізабет, талановитій художниці. Подружжя відкрило "Технічну школу мистецтва Лідса".

У 1881 році Ле Прінс поіхав до Америки в якості агента фірми, де й залишився разом з родиною по закінченню контракту. З того часу він і почав створювати камеру - перша камера, яка мала 16 лінз, була ним запатентована через кілька років, але вона створювала дуже неякісне зображення, через що він приступив до створення камери з однією лінзою, і вже в жовтні 1888, за сім років до братів Люм'єр, він відзняв два фільми, які вважаються першими у світі - "Roundhay Garden Scene" та "Traffic Crossing Leeds Bridge".

Через два роки, коли він якраз запатентував нову удосконалену камеру, він приїхав до Франції з родиною. Залишивши рідних в Парижі він пообіцяв, що приєднається до них за кілька днів, щоб їхати на виставку до Англії, але наступного дня винахідник першої у світі камери зник. Ані його тіло, ані його речі, записи та винаходи, що були з ним так ніколи і не були знайдені.

Через деякий час свої патенти на дуже схожу камеру надав Томас Едісон. Вдова Ле Прінса та його старший син Альфред навіть позивалися до Едісона, але це їм нічого не дало. Більше того, Альфред Ле Прінс, який допомагав свого часу батьку створювати фільми та займався усіма судовими подробицями у справі його сім'ї проти Томаса Едісона дуже скоро був знайдений вбитим в Нью-Йорку...

Після цього усі патенти на апарат Ле Прінса були куплені таким собі Германом Каслером - американським винахідником, співзасновником синдікату K.M.C.D.

Іншими засновниками були Діксон (автор стандарту 35 мм), Марвін та Купман (створив одну з перших кінокомпаній США, які заклали підвалини могутності майбутньої американської кіноіндустрії). Діксон якраз працював на Едісона, котрий невдовзі за вироком суду отримав усі права на кінокамеру та з тих часів вважається батьком кіноматографу на пару з братами Люм'єр.

А Ле Прінса усі забули і навряд чи знайдеться багато людей, які знають, хто він такий...

На даний момент в каталозі IMDB є більше 500 000 фільмів, за минулий рік було відзнято більше 23 000 нових стрічок.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
14 травня
logo
logo

Софія Коппола (50)
logo
logo

Кейт Бланшетт (52)
logo
logo

Тім Рот (60)
logo
logo

Майкл Мінклер (69)
logo
logo

Роберт Земекіс (70)
logo
logo

Джордж Лукас (77)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru