Робін Гуд (Robin Hood)
Режисер: Рідлі Скотт
Сценарій: Браян Гелґеленд
Актори: Рассел Кроу, Марк Стронґ, Метт'ю Макфейден, Кейт Бланшетт, Кевін Дюран, Денні Г'юстон, Вільям Гарт
Виробництво студії: Universal Pictures, Imagine Entertainment, Relativity Media, Scott Free Productions (США, Великобританія)
Рейтинг (MPAA): PG-13
Прем'єра в світі: 13.05.2010
Прем'єра в Україні: 13.05.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

Чергова картина в нескінченному ряду екранізацій історії Робіна Локслі, відомого лучника та благородного розбійника - тепер від майстра середньовічних батальних фільмів Рідлі Скота. Фольклорний герой залишається, та акцент зміщується від боротьби з багатими за бідних в бік війни з норманськими загарбниками.

Хто щастя зичить бідакам і волелюбний сам,
Сідайте в коло — розповім про Робін Гуда вам.
Він за найкращих друзів мав знедолених усіх,
А багачів на смерть лякав його мисливський ріг.
Тринадцять літ Роб славно жив у лісовій глуші.
Розбійник долею він був і лицар — у душі.


Хто ж не знає цих чи якихось інших рядків про "найрозкрученішого" героя усіх часів та народів - британського грабіжника з Шервудського лісу. Завдяки сотням книжок та десяткам кінофільмів його ім'я звучало в усіх дитячих іграх, де брали участь лук і стріли, а книжки та платівки заслуховувались і зачитувались до дірок. Попри те, що він, найімовірніше, взагалі не існував чи принаймні не в ті часи, не в тому місці і взагалі був зовсім вже не таким героїчним, образ Робіна вже давно заступив свого можливого історичного прототипа і перетворився на міф, ставши в один ряд з героями грецьких міфів та слов'янських дум - люди люблять захисників принципу "ділитись з ближнім" і не надто прихильні до багатіїв. Враховуючи кількість різноманітних екранізацій життя "пана в капюшоні", внести щось нове притримуючись героїчно-міфічного сюжету було б складно - особливо після майже ідеального Кевіна Костнера у фільмі Кевіна Рейнолдса. Тому найпопулярніший творець кінострічок про стародавню епоху Рідлі Скот навіть і не збирався творити ще одну звичайну адаптацію середньовічних балад для широкого екрану. Винахідник молодих ковалів, які перемагають могутнього Саладіна, пішов цього разу ще далі, аніж в "Ганнібалі" та "Царстві небесному" - він вигадав початок історії Робіна Локслі.

В принципі в такому підході нічого поганого нема: по-перше митець має право на власну думку, по-друге в Голлівуді зараз популярне розвінчання міфів і приведення їх у відповідність до реального життя. Але все ж загальноприйнятим вважається залишати від першоджерела хоч якісь деталі. Та пан Скот вирішив, що він не обтяжений зобов'язанням перед кимось і створив всю історію "від зворотнього". Робін Локслі став не Робіном, а Робертом, Робін-майбутній-Гуд перетворився на Робіна Лонгстрайда, а леді Меріон взяла до рук граблі і заходилась сіяти горох. І взагалі головний герой ніякий не благородний розбійник, а звичайнісінький солдат-дезертир, який випадково наштовхнувся на труп справжнього дворянина - "Історія лицаря", та й годі. Останнім штрихом до образу є те, що протягом всього фільму знаменитий лучник Робін Гуд стріляє аж цілих два рази. Одним словом - повний відхід від "заштампованих шаблонів образу". Та намагаючись продемонструвати оригінальність Скот потрапив в пастку інших шаблонів - чи не гірших за трико і срібну стрілу.

По-перше фільм надзвичайно довгий. Приблизно половину з його тривалості можна було б викинути без жодної втрати, та очевидно відомий любов'ю до епічних саг Рідлі дещо захопився процесом і втратив почуття міри. Адже цього разу в стрічці нема ані розмаху Римскої імперії, ані шаленого життя Єрусалима, тож дивитись дві з половиною години просто нема на що - за всієї поваги до Расела Кроу одного його обличчя на екрані замало для "п'єси в двох актах". По-друге - взаємопорозуміння з акторами це, звісно, добре, але коли ти знімаєш вже п'яту стрічку з одним і тим же актором, та ще й майже в однакових ролях - це починає просто набридати. Здається навіть самому Кроу набила оскомини роль середньовічного супергероя, який втрачає все і починає мститися, та його щось втримує в цьом амплуа, хоча демонструвати якісь нові відтінки акторської гри він при цьому відмовляється категорично. Те ж саме можна сказати про Кейт Бланшет, яка знову повернулась під маску гнаної незгодами Єлизавети Тюдор. В результаті задовольнятись доводиться лише епізодичними ролями молодого і надзвичайно популярного останнім часом Марка Стронга, та вісімдесятирічного Макса фон Сюдова, котрий чудово демонструє, що вік таланту не заважає. Але і цього для двох годин замало. А більше нічого в фільмі нема - навіть Велика Фінальна Битва вийшла такою жалюгідною, та ще й смішною своїми човнами в стилі "Висадка в Нормандії", що її не висміяв хіба що лінивий. Які б там гарні наміри не були у Рідлі Скота стосовно зображення того, як Робін став Гудом - але такого не заслужив ані міфічний герої, ані ми, глядачі. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
8 травня
logo
logo

Мійоші Умекі
(1929 - 2007)

logo
logo

Фернандель
(1903 - 1971)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru