Ще одна з роду Болейн (The Other Boleyn Girl)

Режисер: Джастін Чадвік
Сценарій: Філіппа Ґреґорі, Пітер Морґан
Актори: Наталі Портман, Скарлетт Йоханссон, Ерік Бана, Крістін Скотт Томас, Едді Редмейн
Виробництво студії: BBC Films, Focus Features, Relativity Media (Великобританія)
Рейтинг: PG-13
Прем'єра в світі: 28.02.2008 (Україна)
Прем'єра в Україні: 28.02.2008
Кінопрокатник в Україні: B&H

Розкішна і чуттєва розповідь про інтриги, романи і низку зрад на тлі визначального моменту в європейській історії. Фільм оповідає історію про двох красунь-сестер, Енн і Мері Болейн, які через сліпі амбіції своєї сім'ї змушені змагатися за прихильність вродливого і пристрасного Короля Генріха VIII.

Помаленьку, фільм за фільмом, кінематограф розгортає перед любителями історичних фільмів тисячолітню історію британської монархії - найдавнішого королівського дому планети, котрий з кількома незначними перервами править своєю країною з темних віків до сьогодні, незважаючи на численні зміни королівських династій. Не так давно глядачі розбирались в нюансах політики Єлизавети ІІ стосовно своєї невістки леді Ді та спостерігали за сходженням на престол і правлінням її попередниці, останньої представниці династії Тюдорів, Єлизавети І і ось на екранах чергова частинка історії - відомі сестри Болейн та їхні стосунки з Генріхом VIII, які призвели до Реформації і докорінної зміни британського суспільства.

Як відомо з історії Генріх VIII чи не єдиний король, який в часи повної залежності від рішень церкви не лише неодноразово порушував її догмати, а й насмілився організувати власну церкву для отримання незалежності в політичних та приватних рішеннях. Попри таку зухвалу поведінку король, користуючись природною перепоною для захисників віри у вигляді Ла-Маншу, спокійно пережив за 56 років чотирьох зі своїх шести дружин, через що деякими дослідниками вважається одним із можливих прототипів легендарного казкового вбивці Синьої Бороди. Натомість зірка його другої дружини Анни Болейн промайнула стрімким метеором і згоріла всього за три роки, які відділяли її трон від плахи.

Створювати історичні фільми достовірними досить складно, тому більш-менш правдивими можна назвати лише біопіки - так зараз називають стрічки, створені на основі реальних подій, дуже часто за допомогою консультацій з учасниками. Але вони стосуються найбільше останнього століття - чим далі потрібно рухатись в глиб віків, тим менша документальна база, а все інше доводиться видумувати на свій власний розсуд. Втім, деякі письменники та сценаристи не обмежують політ своєї фантазії документальними джерелами, вважаючи художню цінність, часто дуже примарну, важливішою за історичну.

У випадку з твором Філіппи Грегорі та сценарієм автора "Королеви" і "Останнього короля Шотландії" Пітером Морганом можна говорити про цінність, принаймні про історичну, як про дуже низьку. Чи то з бажання причепурити британську історію, чи від романтичної натури авторів, владний король, котрий керував країною залізною рукою і відправив до ката не один десяток своїх міністрів, перетворився на безпорадне і примхливе знаряддя в руках своїх підлеглих, старша і вельми розпусна Марі Болейн - на цнотливу і скромну молодшеньку сестричку, а її брат, також відомий ловелас Джордж, взагалі "змінив" сексуальну орієнтацію. За принципом доміно від таких докорінних змін попадало і все інше, зокрема мотиви дій персонажів та історичні факти і вийшов звичайна романтична казка для розваги жінок, тільки з присмаком історичності.

Що ж стосується екранізації з точки зору саме жіночого роману, то тут все вийшло добре. Великий і гарний Ерік Бана в ролі короля, який насправді був досить товстим і помер від діабету, одні з головних красунь Голлівуду, повногруда Скарлетт Йохансон та струнка інтелектуалка Наталі Портман, на ролях сестер Болейн, жорстокі батьки, помста, розбрат, розлучення та смерть - почуття вирують і є можливість зронити сльозу над гіркою дівочою долею.

Безсумнівним плюсом є якісна робота спеціалістів, котрі відповідали за матеріальну базу - спостерігаючи Англію шістнадцятого століття, від суконь та зачісок до танців та інтер'єрів, з'являється бажання поставити фільм на паузу і роздивитись детальніше кожну дрібничку, порівнявши одяг акторів з портретами тих часів. І до того ж режисер Джастін Чедвік, якого так засмутив власний дебют в повнометражному кіно, що він цілих десять років після свого першого фільму відпочивав на різноманітних серіалах, додав до фільму від себе дещицю "серіальності", тому стрічка вийшла досить легкою для перегляду, на відміну від інших історичних кінофільмів, більшість з яких можуть додивитись до кінця тільки палкі фанати жанру. Якщо люди купують кількатисячними накладами "покетбуки", де історія та художня цінність не проглядаються навіть з атомним мікроскопом, то для такого фільму безсумнівно знайдеться своє коло шанувальників, хоча моя прихильність і вічній конкуренції Наталі Портман з Кірою Найтлі знову належить останній, оскільки "Гордість та упередженість" вийшла вартою не лише сімейки Болейн, а й Генріха VIII зі своїм двором на додачу.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
7 грудня
logo
logo

Емілі Броунінг (33)
logo
logo

Елен Барстін (89)
logo
logo

Елай Воллак
(1915 - 2014)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru