Льодовиковий період 3: Ера Динозаврів (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs)
Режисер: Карлос Салдана
Виробництво студії: Blue Sky Studios (США)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в світі: 01.07.2009
Прем'єра в Україні: 31.07.2009
Кінопрокатник в Україні: Геміні-фільм

На планеті черговий льодовиковий період - все вкрито кригою і снігом, а залишки теплолюбних динозаврів заховалися на тропічному острові під крижаним куполом.

 

Пройшло ще три роки, за які анімація відвойовувала собі все більше і більше місця під сонцем, доводячи, що вона теж мистецтво, гідне стояти поруч зі звичайними кінофільмами, і на екрани, вже втретє, повернулися Менні, Сід та Дієго, не кажучи вже про білку Скрета. Причому повернулися так, що спромоглися втретє ж мене здивувати – оскільки дуже рідко буває, щоб продовження було більш успішним за оригінал, що вже казати про «продовження продовжень». Але творці «Льодовикового періоду», вочевидь, вирішили вийти за всі звичні стереотипи – друга частина була кращою за першу, оскільки там не було нудного сюжету про «рятування малюка» та моралізаторства про «дружбу людей і тварин», зате була безліч смішних ситуацій, в які потрапляли головні герої. Третя ж частина вирішила відійти і від першої, і від другої одночасно – як і раніше, тут багато гумору, але зросла «виховна» частина, і до того ж з‘явилися аж двоє нових героїв.

Очевидно «стояння в кутку» для сценаристів першої частини Майкла Берга та Пітера Акермана пішло на користь і тепер вони знайшли той необхідний баланс, який і потрібен для створення чудового мультфільму. Повчальна історія про зародження мамонтової сім‘ї у Менні вдало вплетена в загальний гумористичний тон стрічки, Скрету, який самотужки вже не витягує свою одноманітну роль біганини за своїм улюбленим «горіхом», не лише вигадали на допомогу симпатичну, але підступну Скретті, а ще й надзвичайно цікаво показали іншу точку зору на сімейне життя – причому так, що над сценою переставляння меблів глядацька аудиторія сама по собі перетворювалась на цікаве поле для дослідів: жіноча половина сміялась, а чоловіча, здебільшого, мала надзвичайно співчутливий вигляд. Але всі «смішні герої», на яких раніше тримався гумор - навіть Сід з його новими дітьми «Білок, Жовток та Яйко» та парочка опосумів, які в цій частині взагалі задіяні лише в кількох допоміжних сценах - відступають перед новим героєм, одноокою ласкою Баком.

О, цей самотній мисливець на динозаврів однозначно заслуговує на такий собі мультиплікаційний «Оскар» для вигаданих героїв – не лише за гру словами, а й тілом, бо те, як він викручується під час незручних для нього діалогів просто треба бачити на власні очі. А скільки у нього різноманітних комплексів – і щодо сім‘ї, і щодо свого подальшого життя. І до того ж він абсолютно новий тип героя – якщо Менні та Сід були однозначно скопійовані зі Шрека та віслюка, то аналогів «трішки психованого» Бака особисто мені ще не траплялося, хіба що в пригодницьких стрічках типу «Роману з каменем», які, власне кажучи, і пародіюються цією ласкою. Таким чином доводиться визнати, що сам серіал вже відійшов від повторення вдалих знахідок інших грандів мультиплікаційної індустрії і тепер вже відвойовує собі місце не на лаві запасних, а в першому дивізіоні – особливо гарно у нього це виходить поруч з помираючим від недолугості сценаристів серіалом про зеленого огра. Приємно, коли люди вміють вчитися не лише на власних, а і на чужих помилках.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
13 травня
logo
logo

Роберт Патінсон (35)
logo
logo

Саманта Мортон (44)
logo
logo

Харві Кейтель (82)
logo
logo

Герберт Росс
(1927 - 2001)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru