Шоста "Азія-кіно" - пошук себе
Понеділок, 05 жовтня 2009 00:00

 Восьмого жовтня в столичному кінотеатрі "Україна" вже вшосте розпочнеться кінофестиваль здобутків азіатського кінематографу "Азія-кіно". Через специфіку українського кінопрокату це чи не єдиний, окрім скачування піратських копій з інтернету, шанс переглянути фільми, які в усьому світі здобули визнання і цілу купу нагород. А оскільки, через ту ж таки специфіку, 41-ший кінопрокатний тиждень в Україні ознаменовується виходом на широкі екрани лише двох стрічок російського виробництва, то хоча б у київських кіноманів є альтернатива продуктам виробництва нашого східного, дуже плідного в плані кінематографу, "сусіда". І ця альтернатива справді чудова, порівнюйте самі - проти фантастичного бойовика про агента ФСБ "Заборонена реальність" та напівдокументальної стрічки про найпопулярніший музичний гурт часів розпаду Радянського Союзу виступають:

1.  Прощання / Відліт (Okuribito / Departures) - стрічка про колишнього музиканта, який влаштувався до компанії, котра займається останніми маніпуляціями з тілами померлих режисера Йоджіро Такіта зібрала цілу колекцію з тридцяти різноманітних нагород і одного "Оскара" в номінації "Кращий іноземний фільм" на додачу. Дуже шкода, що "Артхаус Трафік" не захотіли зберегти гру слів в назві фільму, на якій зав'язано весь сюжет, та сам фільм від цього гіршим не стає - прониклива історія знаходження свого місця в житті, передана через призму такої надзвичайно складної теми, як смерть людей, має сподобатись кожному. 

2. Пошуки себе в сучасному складному світі - досить популярна тема, тому її торкається і друга стрічка фестивалю: "Гімалаї - де живе вітер" (Himalayaeui sonyowa). Шукати сенс життя чи щось інше відправився топ-менеджер великої компанії в забите село Непалу, де його вишуканий костюм різко контрастує з бідністю гірського населення - адже це досить незвичне місце для "офісного планктону. Тим паче, що задум режисера обрав на цю роль актора Мін-Сік Цоя, відомого глядачам виконанням головної ролі в трилері Чан-Вук Парка "Олдбой".

3. Не можна уявити фестиваль фільмів з Азії без чергової стрічки Такеші Кітано - чи не найвідомішого за межами "Країни, де сходить сонце" японського режисера. Як завжди його твір може і шокувати, і змусити розмірковувати - недарма його назва "Ахілес і черепаха" (Akiresu to kame) натякає на відомий парадокс Зенона. Головний герой цієї стрічки не шукає сенсу життя, за нього все зробив ще в дитинстві один знайомий художник, надто високо оцінивши його малюнки. Відтоді вже давно дорослий чоловік все ще ганяється за визнанням, намагаючись створити хоч щось справді геніальне - але у нього нічого не виходить, навіть коли він намагається "концептуально" накласти на себе руки. 

4. Фільм "Барабанщик"(Zhan. gu) спільного виробництва Німеччини та двох "азійський тигрів" - Тайваню і Гонконгу - розповідає не стільки про пошук себе, скільки про духовне переродження людини, зіпсованої нашою, далеко не ідеальною, цивілізацією. Молодий хлопець, який про сенс буття взагалі не замислюється, оскільки є сином кримінального боса і належить до "золотої молоді", що у неї турботи лише про нову машину та більший годинник, втрапляє в халепу - "скаче в гречку" разом з дружиною іншого кримінального авторитета. В покарання його відсилають в сільську глушину, де він зустрічає монахів з барабанами, потрапляє під їх вплив і повністю змінюється на пристойну людину. Та чи зможе він нею лишатись, коли батько відкликає його назад, аби ознайомити з деталями керівництва кримінальним світом - можна дізнатись лише переглянувши стрічку. 

5. Режисеру останньої з представлених картин - тайванської стрічки "Ерос, допоможи"(Bang bang wo ai shen) - сенс буття відкрився під час фінансової кризи, яка охопила світ останніми роками. Лі Кан Шен вперше сів в режисерське крісло - до того він був успішним тайванським актором, який збирав нагороди на міжнародних фестивалях, та потім вирішив заробити більше грошей на біржі, яка і поховала усі його статки під уламками світової фінансової системи. В результаті отриманого досвіду і народився сюжет про брокера, який після банкрутства зачиняється в квартирі, заробляючи на їжу продаючи залишки свого розкішного життя у вигляді різноманітних столиків та килимів, і занурюється в наркотичний світ каннабісу, періодично телефонуючи на телефон служби порятунку самогубців. Саме в телефонних дротах він зустрічається з чарівним голосом невідомої дівчини, зустріти яку стає новим сенсом його нікчемного життя. 

Звісно - вибір кінофільмів для перегляду є особистою справою кожного, тому не буду нікого вмовляти, але особисто я вже визначився, що буду переглядати. До зустрічі на кіносеансах.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
8 травня
logo
logo

Мійоші Умекі
(1929 - 2007)

logo
logo

Фернандель
(1903 - 1971)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru