Ольга Куриленко (Olga Kurylenko)

Українка Ольга Куриленко стала відкриттям для багатьох співвітчизників - дівчина родом із маленького Бердянська стала високооплачуваною моделлю, а згодом прославилася як талановита актриса в Європі і отримала щасливий квиток в Голлівуд, де впродовж двох років відразу потрапила до трьох блокбастерів із зірковими акторами: у двох екранізаціях різних комп'ютерних ігор - фільмах Хітмен (Hitman) і Макс Пейн (Max Payne), а також стала подружкою Джеймса Бонда в 22-й частині бондіани - фільмі Квант милосердя (Quantum of Solace) 

Біографія

Оля народилася 14 листопада 1979 року на півдні України в місті Бердянську. Її мати - Марина Віталіївна Алябишева була родом з Білорусії, а батько - Костянтин Куриленко - українець. Молода сім'я не довго прожила у повному складі - вже через три роки після народження доньки подружжя розлучилося і виховання та утримання дівчинки повністю лягло на плечі матері, вчительки образотворчого мистецтва, яка ледь зводила кінці з кінцями за допомогою бабусі Раїси.

Раннє дитинство Олі пройшло в рідному місті, де дівчинка навчалася в місцевій школі №16, в звичайній комунальній квартирі, тож дівчинка і нині чудово пам'ятає, що таке радянські злидні.

Проте не зважаючи на життєві труднощі, мати з бабусею намагалися прищепити дівчинці любов до мистецтва. Оля, як і більшість дівчаток у її віці, до навчання ставилася дуже старанно - особливо полюбляла уроки літератури та малювання, тож батьки, щоб підтримати захоплення дівчинки різними мистецтвами, спершу записали її до музичної школи, де Оля вчилася грі на фортепіано, а коли у 13-річному віці її зацікавили танці - до студії балету.

Коли одного разу дівчинка з матір'ю їздила на канікули до Москви, випадково в метро їх побачила рекрутер новоствореної московської модельної агенції й там же запропонувала Марині Віталіївні подумати про модельну кар'єру своєї доньки. Спочатку молодій матері все це видалося підозрілим, але зрештою вона погодилася і почала готувати Олю до дефіле подіумами. Наступні три роки дівчинка їздила туди-сюди між Москвою і Бердянськом, часто пропускаючи уроки в школі та страшенно стомлюючись через шалений ритм життя.

Але результат такої самовідданості не забарився - миловидну 16-річну українку запросили до Парижу, столиці Франції та світової моди, де Ольга уклала контракт з агенцією "Madison". За шість місяців дівчина вивчила французьку мову, а вже через два роки в її портфоліо були фото для обкладинок найвідоміших журналів світу - Glamour, Elle, Madame Figaro, Marie Claire та навіть самого Vogue. Крім того Оля побувала обличчям білизни Lejaby, одягу Bebe і косметичних торгових марок Helena Rubinstein та Clarins.

У 1999 році вже закохана в Париж та його жителів Ольга одружилася з французьким фотографом Седріком Ван Молем. Проте романтичні почуття не змогли протриматися довго - всього через чотири роки пара розлучилася. На згадку про цей шлюб Ользі залишилося лише французьке громадянство. На жаль поки що Олі не щастить з сімейним життям - другий шлюб з власником крамниць аксесуарів для мобільних телефонів Деміеном Габріелем Невфельдом протримався ще менше. Але молода дівчина компенсує це своєю наполегливою роботою, і не лише на подіумах та в фотостудіях, а й на театральній сцені та кіноекранах.

Шлях до нинішнього успіху був довгим - практично одразу після переїзду до Парижу Оля почала вчитися виступати на сцені. Вже за рік вона отримала першу роль - Офелії в "Гамлеті" на сцені театру Belvoir St. Theatre. Далі була роль Лори в п'єсі "Сім'я губернатора" та Ріти в "Навчанні Ріти", постановка якої відбулася на Вільямстоунському театральному фестивалі в Масачусетсі.

Завершилась театральна кар'єра Ольги роллю Кетрін в "Доказі" Девіда Обурна, котра вивела її на сцену Сіднейського оперного театру. При цьому Куриленко продовжувала працювати моделлю, ставши обличчям Van Cleef & Arpels, Sisley та Carte Noire Just Cavalli.

Зрештою, отриманий сценічний досвід дав змогу нашій цілеспрямованій співвітчизниці дещо відійти від модельної кар'єри, спрямувавши свої зусилля на кіно. Дебютним фільмом Ольги стата чуттєва французька стрічка "Безіменний палець" (L'Annulaire) Діани Бертран, де українка зіграла головну героїню Іріс.

За цю роль Ольга навіть отримала відзнаку Міжнародного Кінофестивалю у Брукліні - це, звісно, не "Оскар" і не "Пальмова гілка", але для дебюту непрофесійної кіноакторки така відзнака була вельми високим досягненням, яке дало їй можливість підійматись далі сходами до кінослави.

Наступною роботою стала маленька роль закоханої вампірки у фільмі "Париж, я люблю тебе" (Paris, je t'aime), де її магнетизмом був зачарований партнер по епізоду Елайджа Вуд - втім, це був єдиний позитив ролі. Лише через кілька посередніх французьких серіалів та трилерів Оля потрапила до рук Ксав'є Генса, який екранізовував комп'ютерну гру "Хітмен" - роль російської повії Ніки Вороніної стала для неї пропуском до Голлівуду.

Щоправда "Хітмен" ледь зміг хоча б повернути власний бюджет, але це жодним чином не завадило Олі справити враження на спеціалістів з кастингу. Щоправда наступна робота в "Максі Пейні" залишає стійке відчуття дежавю - теж екранізація комп'ютерної іграшки, теж невдала, а Оліна роль виглядала просто скопійованою з "Хітмена".

Але вже після цих "вогню" та "води" для Куриленко настав час "мідних труб" - вона витягла золотий квиток ролі "дівчини Бонда" для чергової серії популярної кіноепопеї. Вже одне тільки затвердження її на цю роль зробило ім'я Олі відомим на весь світ завдяки вазі бренду.

"Квант милосердя" дав Куриленко можливість продемонструвати усі свої знання і позитивні риси характеру - наполегливість, рішучість і волю в досягненні мети. Їй довелося напружено тренуватися, аби виконувати безліч трюкових та бойових сцен, також з першого дня Оля тренувалася говорити з важким для засвоєння українкою латиноамериканським акцентом. Що вже казати про саме виконання досить важкої ролі, де їй доводилось не лише зображати вбивцю-месника, а й перелякану дівчину з важким і гірким минулим - але режисер та партнер по фільму Деніел Крейг обидва відзначили її "завзяття і старанність", отже наша красуня справді була гідним вибором на цю роль.

Наостанок же Оля застосувала ще й своє знання мов, особисто озвучивши свою героїню не лише в оригінальному англійському варіанті стрічки, а й для української, російської та французької локалізацій - чого, здається, не робив досі ще ніхто.

Все це призвело до того, що багато хто вже зараз називає її одною з кращих "дівчат Бонда", а деякі критики навіть застосовують щодо Олі оцінку "друга Шерон Стоун" за природний магнетизм і красу - і це попри високий моральний тиск відповідальної роботи та співпраці зі знаменитими акторами, які, до того ж, досхочу, хоч і по-доброму, кепкували з акторки-початківця, котра серйозно сприймала все, що їй казали. Втім, Оля не ображалась на таку "школу життя" і досі в усіх інтерв'ю розповідає, як добре їй працювалося з акторською командою, що говорить і про її людські моральні якості.

Таким чином можна вважати, що початок у Куриленко відбувся і то дуже добре відбувся - не кожна акторка починає голлівудську кар'єру з таких відомих фільмів, як "бондіана". Причому зменшувати натиск Оля не збирається - вже проходять стадію підготовки перед прокатом дві наступні картини, в одній з яких під назвою Творці (Kirot) їй дісталась головна роль: дівчини, яка потрапляє в тенета міжнародних работоргівців, котрі постачають "живий товар" до борделів, в одному з яких її героїня підійме бунт серед забитих та заляканих товаришок по нещастю.

Саме такі люди, котрі "зробили самі себе" в складних умовах сучасного світу в цілому і Україні зокрема варті десятка бездарних міністерств культури в тому, що стосується реклами своєї країни в світі. Одна лише її роль зробила Україну більш відомою пересічному землянину, аніж триста тендерів на "просування іміджу країни", що на них витрачають чиновники наші податки. І тому дуже приємно, що у нас народжуються такі наполегливі, працелюбні і гарні дівчата, завдяки яким світ дізнається про Україну.

До того ж, на відміну від деяких інших відомих співвітчизників, Оля не забуває про своє походження - попри те, що Україна не була включена в промотур "Кванту милосердя", Куриленко привезла на презентацію робочий матеріал і зробила таку собі мініпромоакцію фільму. До речі, може завдяки їй наші мережі кінотеатрів перестануть скупчуватись в містах-мільйонниках і підуть в регіони - адже батькам Олі довелося переглядати фільм в Лондоні, бо в її рідному Бердянську, як і в багатьох інших маленьких містечках України, давно зачинені усі кінотеатри.

Фільмографія

  1. Творці (Kirot) (2009)
  2. Тиранія (Tyranny) (2008)
  3. Квант милосердя (Quantum of Solace) (2008)
  4. Макс Пейн (Max Payne) (2008)
  5. Хітмен (Hitman) (2007)
  6. Секрети (Suspectes/ Secrets) (2007) міні-серіал
  7. Змій (Le Serpent/ The Snake) (2006)
  8. Браслет щастя (Le Porte-bonheur) (2006) - телефільм
  9. Париж, я люблю тебе (Paris, je t'aime) (2006)
  10. Безіменний палець (L'Annulaire) (2005)
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru