Адам Сендлер (Adam Sandler)

Адам Сендлер (Adam Richard Sandler) народився 9 вересня 1966 року у американському місті Бруклін, штат Нью-Йорк, в родині вчительки дитячої школи Джуді Сендлер і електротехніка Стенлі Сендлера, які виховували його за іудейськими звичаями. Коли Адаму було п’ять років, його сім’я переїхала до Манчестера, штат Нью-Гемпшир, де він починає відвідувати Манчестерську Центральну середню школу. Ще в дитинстві Сендлер відкрив свої природні здібності смішити оточуючих - він був шкільним клоуном і часто "влаштовував вистави" однокласникам і викладачам дуже натурально наслідуючи знаменитих коміків, щоправда майбутню свою професію з цим не пов’язував, поки не трапився один випадок.

В той час його інтереси були далекі від цього. Адам захоплювався боротьбою і грав за молодшу команду Манчестерської Цетральної Средньої школи з баскетболу. Втім, він і зараз нерідко розважається закиданням м’яча у кошик. Але окрім спорту була ще й музика. В 11 років на весіллі своєї сестри Елізабет він під гучні оплески виконав пісню "You're Sixteen" Рінго Старра.


Адам плекав свій талант а тим часом вступив до Нью-Йоркського університету, досить престижного закладу, де здобував ступінь "бакалавра мистецтв". Колишніми студентами його факультету свого часу були Алек Болдуїн, Джон Легуізамо и Бріджит Фонда. Ще у 17-річному віці (1983) Адам, завдяки спонуканням брата, спонтанно взяв участь у Бостонському клубі комедії й у такий спосіб зробив свій перший крок на шляху до становлення естрадним артистом-сатириком. Перші виступи давались йому досить складно - перед публікою Адам часто заїкався. Але невдовзі зміг перебороти себе, почавши писати і виконувати комедійні куплети, які йому давалися легше, і хто б міг подумати, що вони ж в подальшому принесуть йому мільйони?!

Будучи ще студентом першого курсу він вже отримав другорядну роль - Смітті, друга Тео Хукстейбл, у телесеріалі "Шоу Косбі" (The Cosby Show) в двох епізодах у 1987 і в двох - у 1988 році. Крім того Сендлер з’явився в ігровому шоу “Remote Control” на MTV і надалі виконував комедійні ролі. Адам поліпшував свою майстерність регулярно практикуючись у різноманітних клубах, наслідуючи Едді Мерфі та Стіва Мартіна.

Окрилений таким успішним початком Сендлер у 1989 році здобуває першу роль в кіно – у фільмі "Опинившись за бортом" (Going Overboard). Адам зіграв в ньому другорядну роль офіціанта-коміка на ім’я Шекі Московіц, щоправда тут він не мав змоги повністю показати свій комічний талант.

Сендлер переїздить у Лос-Анджелес, де виступаючи у імпровізаційних театрах, знайомиться з коміком Деннісом Міллером, котрий рекомендує молодого таланта Лорну Мічелсу для участі й його популярному шоу "Saturday Night Live". Вражений зусиллями хлопця, Мітчелс у 1990 році запрошує Сендлера до себе в шоу SNL як автора комічних сюжетів, проте невдовзі з’ясувалось, що твори Адама ніхто не може виконувати краще за нього самого. І з наступного року він вже виконує в шоу забавні пісні власного авторства, включаючи "Пісню Хануки" (The Chanukah Song) а також неодноразово з’являється чи то в образі оперного співака чи простого хлопця із їдальні, завдяки чому на нього стали дивитися не лише як на шоумена, але вже й як на актора.

Працюючи на SNL Адам знімається у фільмах "Клоун Шейкс" (Shakes the Clown), "Конусоголові" (Coneheads) , "Порожні голови" (Airheads), "Зовсім божевільний" (Mixed Nuts) і укладає контракт на запис альбому "They're All Gonna Laugh at You" з Warner Bros., за який згодом його номінували на Grammy. Критики нерідко негативно озивалися про участь Сендлера на SNL, але глядачам він подобався.

Після випуску альбома Сендлер відчув себе незалежним від SNL і у 1995 році він залишає шоу, щоб зосередитися на власній кар’єрі. Вскорі актору пощастило знятися в головних ролях у двох дуже популярних фільмах – у фільмі "Біллі Медісон" (Bіlly Madіson) Сендлер зобразив ледачого дурня, сина власника мережі готелів, яковий змушений починати навчання знову, щоб батько не позбавив його спадщини, у фільмі "Щасливчик Гілмор" (Happy Gilmore) грає колишнього хокеїста, що змушений грати в гольф. Доречі в багатьох фільмах, в яких брав участь Сендлер, він прикладав свою руку й до сценарію.

В 1998 році Сендлер зіграв у двох комедіях Франка Коракі. У картині "Водоноша" (The Waterboy) - тупого 31-річного хлопця-водоношу, котрий живе з матір’ю. Цей фільм мав приніс безліч позитивних відгуків і приніс актору гарні гонорари. А у "Співаку на весіллі" (The Weddіng Sіnger) актор зміг показати себе вже в більшій мірі. Розширюючи свій репертуар, Адам знявся у "Куленепробивному" (Bulletproof) і "Великому татусі" (Bіg Daddy).

Компанія Сендлера "Happy Madіson" виступала продюсером багатьох фільмів з участю Адама та його друзів, з якими у нього залишилися гарні стосунки з часів роботи в SNL. Сендлер і зараз товаришує з такими людьми, як Кевін Джеймс, Аллен Коверт, Блейк Кларк, Стів Бушемі, Кевін Нілон, Пітер Данте, Джонатан Лоран, і звичайно ж Роб Шнайдер, з яким Адам грає у стрічках: “Чоловік за викликом" (Deuce Bigalow: European Gigolo), “Ципочка” (Hot Chick), “Тварина” (The Anіmal), “Маленький Нікі” (Lіttle Nіcky), “Управління гнівом” і багато інших.

У 2002 році актор працював над музичним мультфільмом "Вісім божевільних ночей" (Eіght Crazy Nіghts), знімався в “Мільйонер мимоволі” (Mr. Deeds) і "П’янке кохання" (Punch-drunk Love) Пауля Томаса Андерсона. У "Керуванні гнівом" (Anger Management) із Джеком Ніколсоном Адам Сендлер здивував глядачів, виступивши в новому для нього амплуа – цілком нормального бізнесмена, котрий змушений лікуватися від гніву у агресивного куратора. Після виходу цих картин Сендлер одержав чимало дуже схвальних відгуків, як актор, котрий вміє правдоподібно грати і серйозні ролі, а не лише дурнуватих коміків, через яких більшість його ранніх фільмів майже завжди нехтувалися критиками. За виконання ролі у фільмі "П’янке кохання" (Punch-Drunk Love) Сендлер навіть був номінований на премію Золотий глобус.

В 2003 році 22 червня Сендлер одружився зі своєю подругою, моделлю й акторкою Джекі (Жаклін-Саманта) Тітоун, яка зіграла з майбутнім чоловіком ще у фільмі "Великий татусь" (Big Daddy) епізодичну роль офіціантки. Вони зустрічалися вже 7 років і, нарешті, вирішили узаконити свої стосунки. Весілля відбулося на узбережжя океану, у числі 400 гостей були такі знаменитості, як Дженіфер Еністон, Дастін Хоффман, Рідні Данджерфілд, Шенон Осборн і Роб Шнайдер. А у травні 2006 року дружина народила йому дочку, яку назвали Седі Мадісон. Весілля надовго запам’яталося всім присутнім - Сендлер був одягнений за єврейською традицією, а обручки молодятам виніс на спині улюблений бульдог Адама на ім’я Мітбол, урочисто одягнений у смокінг і ярмулку. (Ймення пса в перекладі означає "фрикаделька" – його пам’яті, доречі, присвячено цілий розділ на офіційному вебсайті актора, пес був сином Біфі, балакучого пса із Маленького Ніккі).

У 2004 році актор зіграв у фільмах "50 перших поцілунків" (50 Fіrst Dates) із Дрю Беррімор, у фільмі “Іспанський англійський” (Spanglіsh) партнером Сендлера стала Теа Леоне , а у 2005 – у фільмі “Все або нічого” (The Longest Yard) із давнім приятелем Крісом Роком й Бертом Рейнольдсом. У 2006 році Адам знову знявся у режисера Франка Коракі в своєму старому амплуа в комедії “Клік” (Clіck).
Він також був одним із претендентів поряд із Джимом Керрі й Джонні Деппом для ролі Вілі Вонка у фільмі "Чарлі й Шоколадна Фабрика" Тіма Бертона, але роль в решті-решт одержав Депп. Сендлер же повернувся до більш драматичної теми – у картині "Спорожніле місто" (Reign Over Me) Майка Біндера, де виступає в ролі людини, яка втратила всю свою сім’ю через теракт в Нью-Йорку 9 вересня.

У 2007 році на екрани вийшов ще один фільм з участю Сендлера - Чак і Ларрі: Запальні молодята (I Now Pronounce You Chuck and Larry), котрий українські глядачі мають змогу переглянути у кінотеатрах у вересні.

Черговими роботами Сендлера, які виходять у 2008 році стали "Казки на ніч" (Bedtime Stories) і "Не займайте Зохана" (You Don't Mess with the Zohan)

Фільмографія:

 1. Казки на ніч (Bedtime Stories) (виходить у 2008)
 2. Не займайте Зохана (You Don't Mess with the Zohan) (2008)
 3. Чак і Ларрі: Запальні молодята (I Now Pronounce You Chuck and Larry) (2007)
 4. Спорожніле місто (Reign Over Me) (2007)
 5. Клік (Clіck) (2006)
 6. Чоловік за викликом (Deuce Bigalow: European Gigolo) (2005)
 7. Все або нічого (The Longest Yard) (2005)
 8. Іспанський англійський (Spanglish) (2004)
 9. 50 перших поцілунків (50 First Dates) (2004)
 10. Управління гнівом (Anger Management) (2003)
 11. Ципочка (The Hot Chick) (2002)
 12. Вісім божевільних ночей (Eight Crazy Nights) (2002) (голоси Дейві, Вайта, Елеонори і Діри)
 13. Мільйонер мимоволі (Mr. Deeds) (2002)
 14. П'янке кохання (Любовь, сбивающая с ног/Punch-Drunk Love) (2002)
 15. Тварина (The Animal) (2001)
 16. Маленький Нікі (Little Nicky) (2000)
 17. Великий татусь (Big Daddy) (1999)
 18. Водоноша (The Waterboy) (1998)
 19. Брудна робота (Dirty Work) (1998)
 20. Співак на весіллі (The Wedding Singer) (1998)
 21. Куленепробивний (Bulletproof) (1996)
 22. Щасливчик Ґілмор (Happy Gilmore) (1996)
 23. Біллі Медісон (Billy Madison) (1995)
 24. Зовсім божевільний (Mixed Nuts) (1994)
 25. Порожні голови (Airheads) (1994)
 26. Конусоголові (Coneheads) (1993)
 27. Клоун Шейкс (Shakes the Clown) (1992)
 28. Опинившись за бортом (Going Overboard) (1989)

Нагороди:

2007

2006

 • People's Choice Award - Favorite Leading Man
 • Teen Choice Award - Choice Comedian

2005

 • Blimp Award Favorite Movie Actor - за "50 перших поцілунків"
 • People's Choice Award - Favorite On-Screen Chemistry- за "50 перших поцілунків"(50 Fіrst Dates) (разом з Дрю Беррімор)
 • Teen Choice Award - Choice Comedian

2004

 • MTV Movie Award - Best On-Screen Team - за "50 перших поцілунків" (50 Fіrst Dates) ( разом з Дрю Беррімор)
 • Teen Choice Award - Choice Comedian
 • Teen Choice Award - Choice Movie Actor – Comedy -за "50 перших поцілунків" (50 Fіrst Dates)

2003

 • Blimp Award (Kids' Choice Awards) - Favorite Movie Actor - за фільм "Мільйонер мимоволі" (Mr. Deeds)
 • Blimp Award - Favorite Voice from an Animated Movie - за "Вісім божевільних ночей" (Eіght Crazy Nіghts)
 • Teen Choice Award - Choice Movie Hissy Fit - за "Керування гнівом" (Anger Management)

2002

 • Gijón International Film Festival - Best Actor – за "П’янке кохання " (Punch-drunk Love)
 • Teen Choice Award - Choice Comedian

2001

 • Teen Choice Award - Choice Comedian

2000

 • Blockbuster Entertainment Award - Favorite Actor – Comedy - за фільм "Великий татусь"
 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance – за фільм "Великий татусь"
 • Blimp Award (Kids' Choice Awards) - Favorite Movie Actor - за фільм "Великий татусь"
 • People's Choice Award - Favorite Motion Picture Star in a Comedy
 • Razzie Award - Worst Actor – за фільм "Великий татусь"

1999

 • Blockbuster Entertainment Award Favorite Actor – Comedy- за фільм "Водоноша" (The Waterboy)
 • Blimp Award (Kids' Choice Awards) - Favorite Movie Actor – за фільм "Водоноша" (The Waterboy)
 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance – за фільм "Водоноша" (The Waterboy)

1998

 • MTV Movie Award - Best Kiss – за фільм "Співак на весіллі" (The Weddіng Sіnger) (разом з Дрю Беррімор)

1996

 • MTV Movie Award - Best Fight – за "Щасливчик Гілмор" (Happy Gilmore) (разом з Бобом Баркером)

Номінації:

2007

 • People's Choice Award - Favorite Funny Male Star
 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance - за фільм “Клік” (Clіck)
 • Teen Choice Award - Choice Movie Actor: Drama - за драму "Спорожніле місто" (Reign Over Me)

2006

 • People's Choice Award – Favorite Leading Man
 • People's Choice Award - Favorite On-Screen Match-Up – за фільм “Все або нічого” (The Longest Yard) (разом з Крісом Роком)
 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance - зафільм “Все або нічого” (The Longest Yard)
 • TV Land Award - Little Screen/Big Screen Star (Men)
 • Teen Choice Award - Movies - Choice Actor: Comedy - за фільм “Клік” (Clіck)
 • Teen Choice Award - Movies - Choice Chemistry - за фільм “Клік” (Clіck) (разом з Кейт Бекінсейл)
 • Teen Choice Award - Movies - Choice Hissy Fit - за фільм “Клік” (Clіck)

2005

 • Teen Choice Award - Choice Movie Actor: Comedy – за фільм “Все або нічого” (The Longest Yard)
 • Teen Choice Award - Choice Movie Blush Scene – за фільм “Все або нічого” (The Longest Yard)
 • Teen Choice Award - Choice Movie Chemistry– за фільм “Все або нічого” (The Longest Yard) (разом з Крісом Роком)

2004

 • MTV Movie Award - Best Male Performance - за "50 перших поцілунків" (50 Fіrst Dates)
 • Teen Choice Award – Choice Movie Chemistry - за "50 перших поцілунків" (50 Fіrst Dates) (разом з Дрю Беррімор)
 • Teen Choice Award - Choice Movie Liplock - за "50 перших поцілунків" (50 Fіrst Dates) (разом з Дрю Беррімор)

2003

 • Golden Globe - Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Musical or Comedy - за "П’янке кохання " (Punch-drunk Love)
 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance – за фільм“ Мільйонер мимоволі ” (Mr. Deeds)
 • MTV Movie Award - Best Kiss – за "П’янке кохання " (Punch-drunk Love) (разом з Емілі Уотсон)
 • Razzie Award - Worst Actor - за "Вісім божевільних ночей" (Eіght Crazy Nіghts)
 • Golden Satellite Award - Best Performance by an Actor in a Motion Picture, Comedy or Musical - за "П’янке кохання " (Punch-drunk Love)
 • Teen Choice Award - Choice Comedian
 • Teen Choice Award - Choice Movie Actor – Comedy - за "Керування гнівом" (Anger Management)

2002

 • Teen Choice Award - Film - Choice Actor, Comedy - за фільм“ Мільйонер мимоволі ” (Mr. Deeds)

2001

 • Razzie Award - Worst Actor – за фільм “Маленький Нікі” (Lіttle Nіcky)
 • Razzie Award - Worst Screenplay – за фільм “Маленький Нікі” (Lіttle Nіcky) (разом з Тімом Герлі і Стівеном Бріллl)

2000

 • MTV Movie Award - Best Male Performance – за фільм "Великий татусь" (разом з Cole Sprouse і Dylan Sprouse)
 • Razzie Award - Worst Screenplay – за фільм "Великий татусь" (разом зSteve Franks ,Tim Herlihy)

1999

 • American Comedy Award - Funniest Actor in a Motion Picture (Leading Role) - за фільм "Співак на весіллі" (The Weddіng Sіnger)
 • MTV Movie Award - Best Male Performance – за фільм "Водоноша" (The Waterboy)
 • Razzie Award - Worst Actor - за фільм "Водоноша" (The Waterboy)
 • Teen Choice Award - Film-Choice Actor

1998

 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance - за фільм "Співак на весіллі" (The Weddіng Sіnger)
 • MTV Movie Award - Best On-Screen Duo – за фільм "Співак на весіллі" (The Weddіng Sіnger) (разом з Дрю Беррімор)

1997

 • Razzie Award - Worst Actor - за стрічку "Куленепробивний" (Bulletproof)

1996

 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance - за фільм "Щасливчик Гілмор" (Happy Gilmore)

1995

 • MTV Movie Award - Best Comedic Performance - за фільм "Біллі Медісон" (Billy Madison)

1993

 • Emmy - Outstanding Individual Achievement in Writing in a Variety or Music Program – за роль в шоу "Saturday Night Live"

1992

 • Emmy - Outstanding Individual Achievement in Writing in a Variety or Music Program – за роль в шоу "Saturday Night Live"

1991

 • Emmy Outstanding Writing in a Variety or Music Program - за роль в шоу "Saturday Night Live"
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

abagayu etogo parnya. hochu pocmotret' vse ego fil'mi. spasibo za informaciyu.

Написав BuBa,
Дата Середа, 02 січня 2008 Час 21:21

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru