Емма Вотсон (Emma Watson)

Англійська актриса Емма Шарлотта Дуерр Вотсон (Emma Charlotte Duerre Watson) стала знаменитою на весь світ з першої своєї кіноролі -Герміони Гренжер, однієї із трьох головних героїв надзвичайно популярної серії екранізацій книжок про Гаррі Поттера.

У дев'ятирічному віці Емма, яка до цього брала участь лише в шкільних спектаклях, перемогла в конкурсі і з-поміж тисяч інших кандидаток отримала роль розумниці-Герміони. За свою роботу в п’яти частинах фільму Емма заробила більше 10 мільйонів доларів і була відзначена десятком різних номінацій на нагороди, три з яких виграла.

У 2007 році вона оголосила про участь у двох непоттерівських проектах – телевізійній адаптації новели Ноела Стрітфілда "Балетні туфлі" (Ballet Shoes) та анімаційному фільмі "Пригоди Десперо" (The Tale of Despereaux).

 

Емма народилася 15 квітня 1990 року в серці Франції - в Парижі, в сім'ї юристів Жаклін Луесбі та Кріса Вотсона і отримала ім’я на честь бабусі батька - француженки. Через 3 роки у неї з'явився братик Олександр. Ще в такому юному віці дівчинка заявила, що хоче стати актрисою, коли виросте. Але, на жаль, молода сім'я розпалася і незабаром після розлучення діти з матір’ю повернулися на її батьківщину - до Англії, дівчинці тоді виповнилося лише 5 років. Вони переїхали до Оксфорда, де Емма в 1995 році вступила до престижної школи "Dragon School", відділення "Lynam" для маленьких дітей, де її захопленнями стали поезія та вистави. Дівчинка неодноразово брала участь у шкільних постановках, включаючи п’єси "Артур: Молоді роки", "Щасливий принц" та багатьох інших. Зацікавленість дівчинки поезією та старанність у декламуванні літературних творів були винагороджені, коли у віці 7 років вона виграла літературне змагання "Daisly Pratt" за свій виступ в постановці "The Sea" Джеймса Рівза.

У вересні 1998 року Емма перейшла у відділення середньої школи "Dragon School", де мала б провести наступні п’ять щасливих років. Але доля дала їй можливість потрапити на прослуховування на роль Герміони Гренжер в майбутньому фільмі про Гаррі Поттера - захоплений її виконанням шкільних постановок, оксфордський театральний викладач Емми порекомендував цю руду дівчинку агентам з кастингу, які нею дуже серйозно зацікавилися.

Коли ж її майстерність і впевненість в собі впродовж всієї серії із восьми прослуховувань побачили творці фільму, вони були просто вражені, і в результаті саме їй віддали перевагу з-поміж всіх інших юних, більш досвідчених, але не таких переконливих претенденток, тож у 2000 році вона дебютувала відразу у великому кіноблокбастері. На початку зйомок першої частини Емма дуже хвилювалась, вона пізніше сказала в інтерв’ю журналу "Parade", що якби їй завчасно повідомили, в який масштабний проект вона намагається пробитися, то це б її страшенно шокувало.

Через рік нелегкої роботи екранізація першої книги "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) побачила світ і в перший день прокату встановилал рекорди по касовим зборам "за день відкриття" та "за перший вікенд", ставши врешті-решт одним із найкасовіших кінофільмів в світовій історії кінематографу. Роботу всіх трьох виконавців головних ролей оцінили дуже високо, особливо відзначали чудову гру Емми номінаціями на престижні кінопремії, одну з яких вона навіть отримала - "Young Artist Award", як краща юна акторка.

В період з 2000 по 2007 роки Емма знялася в 5 фільмах про Гаррі Поттера. Звісно, наступні частини не змогли викликати більший фурор, ніж перша, проте за цей час дівчинка стала надзвичайно популярною. Навіть за наступні, менш успішні, частини екранізації вона спромоглася отримати схвальні відгуки критиків, які називали її роль більш живою і майстернішою, ніж її ліпших гоґвортських друзів. Навіть відзначили нагородою "PFCS Award" за її роботу у фільмі "Гаррі Поттер і таємна кімната" , а за "Гаррі Поттер і Орден Фенікса" - британською нагородою "National Movie Award".

З вересня 2001 і до липня 2006 Емма відвідувала престижну приватну школу для дівчаток "Headington School". На той час дівчинка вже непогано розмовляла французькою, а по закінченню отримала ще, як її розумниця героїня, вісім найнайвищих і дві високі оцінки з різних дисциплін при шести потрібних у підсумкових іспитах GCSE для зарахування у старші класи. А в травні 2007 року вона обрала для поглибленого вивчення курси з англійської мови, географії, мистецтва та історії мистецтв, але потім відмовилася від останнього на користь перших трьох, які вивчатиме досконаліше.

Крім того, під час зйомок третього та четвертого фільму про Гаррі Поттера вона брала уроки танців, і завдяки цьому отримала нагороду "Silver Award" в номінації за кращий танець у вільному (freestyle) або вуличному стилі (street-jazz).

Поява обличчя Емми на обкладинці журналу "Teen Vogue" у 2005 році, а нещодавно ще й журналу "Tatler" вмить зробили її наймолодшою знаменитістю, яка потрапляла на обкладинки журналів за час їх існування. Ще у 2004 році, будучи підлітком, в свої неповні 14 років, вона посіла десяте місце в жіночому переліку "Найгарячіших зірок".

Зовсім недавно Емма підтвердила свою участь в останніх двох фільмах про Гаррі Поттера і підписала контракт з "Warner Brothers". Фанати всього світу зітхнули з полегшенням, адже ходили чутки, що вона не повернеться більше на роль Герміони Гренджер. У Емми ніколи не було особливих намірів залишити зйомки в її улюбленому амплуа, проте дівчинка хотіла бути впевнена, що зможе суміщати навчання і акторську кар'єру.

Влітку 2007 року було оголошено ще дві новини про майбутні плани Емми Вотсон. По-перше стало відомо про її залучення до проекту "Пригоди Десперо" (The Tale of Despereaux), анімаційного фільму, який вийде у 2008 році, де Емма надихне життям образ Принцеси Горошини.

Крім того стало відомо, що Емма гратиме в телевізійній версії BBC головну роль в картині "Балетні туфлі", зображуючи Полін Фоссіл, найстаршу з трьох сестер Фоссіл, навколо яких розгортається історія відомої новели 1936 року. Доречі, ролі сестер виконуватимуть її справжні єдинокровні сестри - від другого шлюбу батька.

У свій вільний час Емма любить займатися спортом - вона захоплюється хокеєм, тенісом, цікавиться лижним спортом, також їй подобається малювати, співати і танцювати. Вона двічі брала участь у змаганнях в складі команди від своєї школи на танцювальному конкурсі "Rock Challenge". Крім того, як і більшість звичайних дівчаток, вона полюбляє куховарити. Емма любить котів – двох її улюбленців звати Баблс і Доміно. Вона називає себе феміністкою, захоплюється Джоні Деппом і Джулією Робертс та вважає Францію, де мешкає її бабуся, найкращим місцем для відпочинку.

В майбутньому Емма планує здати випускні іспити та вступити до університету в 2009 році. Навчання вона так само, як і раніше, планує суміщати з акторським мистецтвом. Зараз же Емма вже бере участь в екранізації шостої книги - Гаррі Поттер та напівкровний принц (Harry Potter and the Half-Blood Prince), де вона знову постане перед нами в звичному образі маленького вундеркінда - Герміони Гренджер, так схожому на Емму в реальному житті.

Фільмографія

Нагороди

2007

2003

  • PFCS Award - Best Performance by a Youth in a Leading or Supporting Role - Female, за "Гаррі Поттер і таємна кімната" (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

2002

  • Young Artist Award - Best Performance in a Feature Film - Leading Young Actress, за "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone)

 

Номінації

2006

  • Critics Choice Award (BFCAA) - Best Young Actress, за "Гаррі Поттер та келих вогню"" (Harry Potter and the Goblet of Fire)
  • MTV Movie Award - Best On-Screen Team, за "Гаррі Поттер та келих вогню" (Harry Potter and the Goblet of Fire) разом з Деніелом Редкліфом і Рупертом Грінтом

2005

  • Critics Choice Award (BFCAA) - Best Young Actress, за "Гаррі Поттер та в'язень Азкабану" (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)

2003

  • PFCS Award - Best Acting Ensemble - весь ансамбль за роботу у фільмі "Гаррі Поттер і таємна кімната" (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

2002

  • Saturn Award - Best Performance by a Younger Actor, за "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
  • PFCS Award - Best Youth Performance, за "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
  • Empire Award (Великобританія) - Best Debut, за "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) разом з Деніелом Редкліфом і Рупертом Грінтом
  • Young Artist Award - Best Ensemble in a Feature Film, за "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) разом з Деніелом Редкліфом і Рупертом Грінтом

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Я ТЕБЯ АБАЖАЮ ВОТСОН!!!)))))))))))

Написав АНДРЕЙ,
Дата Середа, 04 травня 2011 Час 23:31

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru