Деніел Редкліфф (Daniel Radcliffe)

Британський актор театра, кіно і телебачення Деніел Джекоб Редкліфф (Daniel Jacob Radcliffe) став найвідомішим, а згодом і найбагатшим, школярем у Великобританії, зігравши роль маленького чаклуна Поттера у екранізації популярної серії книг Джоан Ролінґ "Гаррі Поттер".

Загалом він знявся вже у пяти фільмах, і уклав контракт на зйомки у наступних двох частинах - "Гаррі Поттер та напівкровний принц" (Harry Potter and the Half-Blood Prince) та "Гаррі Поттер і смертельні реліквії" (Harry Potter and the Deathly Hallows).

У шістнадцятирічному віці, Редкліфф став наймолодшою некоролівською персоною, яка коли-небудь мала власний портрет в британській Національній Портретній Галереї.

Народився Деніел 23 липня 1989 року у Британії, західній частині Лондона - Фулхемі. Його батько - літературний агент Алан Редкліфф, родом із протестантської ірландської сім'ї, а мати - директор з кастингу Марша Ґрешем, виросла у єврейській родині з Ессекса. Їхня єдина дитина, не зважаючи на молитви віруючих батьків, не стала такою набожною, як вони.

Натомість, ще у п'ятирічному віці хлопчик здивував неньку своєю надзвичайною зацікавленістю акторством. Його улюбленим фільмом стала чорнобіла стрічка Сідні Люмета "12 Розгніваних чоловіків" (12 Angry Men). А улюбленим актором і кумиром - Гері Олдмен, з яким він пізніше мав можливість зустрітися на знімальному майданчику.

Коли на ITV оголосили про кастинг для відбору хлопчика на роль Олівера Твіста, Деніел хотів піти на прослуховування, щоб спробувати свої можливості, проте батьки вирішили цю його ідею не найкращою, і нікуди його не пустили. Через деякий час, у 1999 році, коли хлопчик довідався, що на BBC розпочато прослуховування для нової версії телефільму "Девід Копперфілд", він нарешті зміг вмовити батьків хоча б надіслати його фотографії. Можна тільки уявити здивування батьків, коли прийшла відповідь, а невдовзі і перемога - Девід отримав свою першу роль і зіграв юного Девіда Копперфілда.

У 2000 році Деніел отримав свою другу роль. Цього разу в повнометражному кінофільмі з Пірсом Броснаном "Кравець із Панами" (The Tailor of Panama), де хлопчик грав Марка Пендела - сина Гаррі та Луізи Пендел (Джеффрі Раш і Джеймі Лі Кертіс). Тоді Лі Кертіс вказала матері Деніела, що він чудово підходить і дійсно міг би зіграти Гаррі Поттера, на роль якого ніяк не могли підібрати юного актора, який би мав відповідні і талант і зовнішність.

Але хвилюючись за освіту хлопчика, батьки вирішили, що йому ще зарано брати на свої плечі такий масштабний тягар, який напевно занадто змінить життя їхнього сина. Достаньо було того, що навіть нетривале готельне життя під час попередніх зйомок, коли Деніел залишався без нагляду батьків, давало йому можливість годинами переклацувати канали супутникового телебачення, шкідливого впливу якого його позбавляли вдома. Тож, коли від майбутнього режисера першого фільму, Кріса Коламбуса, враженого грою Деніела в ролі маленького ілюзіоніста Копперфілда прийшло особисте запрошення прийти на прослуховування, батьки його проігнорували.

Натомість Коламбус не бажав бачити в цій ключовій ролі нікого іншого, крім Деніела, тож так просто відступати не збирався - дочекавшись зручного моменту, коли хлопчик із батьком були в театрі на виставі "Каміння в його кишенях", підійшов до них поспілкуватися під час антракту разом з продюсером фільму - Девідом Гейманом. Особисто познайомившись з Редкліффами, Гейман отримав від батька Деніела обіцянку ще раз обміркувати майбутні перспективи і дозвіл зателефонувати їм через деякий час довідатися про остаточне рішення.

Після цієї зустрічі 11-річний Деніел знову згадав, як саме потрібно переконувати батьків і до того часу, поки Гейман зателефонував, зміг вмовити батьків дозволити йому піти на прослуховування. Але, здається, прослуховування було лише формальністю, адже тільки-но хлопчик зайшов у кімнату, всі творці фільму зрозуміли, що вони нарешті знайшли Гаррі. Коли про це повідомили самому Деніелу - він був на сьомому небі від щастя, адже за останні дні ця роль стала для нього найзаповітнішою мрією.

Зйомки першого фільму "Гаррі Поттер та філософський камінь" (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) закінчилися у 2001 році і про Редкліффа заговорили скрізь - він став популярним в усьому світі. Схвальні відгуки глядачів і критиків , а також рекордні касові збори забезпечили продовження екранізації всієї серії книг про Гаррі Поттера. А оскільки кращих дітей на головні ролі не знайти, а тим паче нездійсненною буде задача знайти ще одного Гаррі, тож цілком логічно було вирішено якомога швидше зняти наступні частини, поки актори ще залишаються дітьми.

По 2007 рік вже встигли вийти 5 фільмів, а наприкінці року було розпочато екранізацію шостої книги - "Гаррі Поттер та напівкровний принц" (Harry Potter and the Half-Blood Prince), в якому головну роль, звичайно ж, виконає Деніел. А до 2010 року творці фільму обіцяють порадувати нас останньою, заключною, частиною "Гаррі Поттер і смертельні реліквії" (Harry Potter and the Deathly Hallows). Фільми й зараз, як і після виходу першої частини, продовжують збирати у світі величезні збори - як від продажу квитків, так і від тиражування на DVD. Популярність книг Ролінг зробила свою справу і тепер Деніел став кумиром багатьох фанатів Гаррі Поттера, які перенесли на нього своє захоплення маленьким чаклуном.

Крім роботи в кіно, Редкліфф виконав у 2002 році роль в п'єсі режисера Кеннета Брана "The Play What I Wrote", присвяченій знаменитому англійському комедійному дуету – Еріку Моркамбу та Ерні Вайсу. У кожному спектаклі повинна була з'являтися запрошена зірка для невеликого гумористичного скетчу – таку роботу, звісно, не можна назвати повноцінним акторським дебютом, проте, за словами Деніела, вона зародила в нім бажання "зробити дещо більше на театральній сцені".

З 2006-2007 року ролі Деніела Редкліффа значно "подорослішали". Спершу він з'являється у ролі самого себе в парі епізодів пародійного серіалу "Extras". Потім взагалі шокує суспільство, з'являючись повністю голим в театральній постановці — п'єсі "Equus" англійського драматурга Пітера Шеффера. Згідно сюжету, його герой, хлопчик-конюх Алан Странґ, через свою любов до коней божеволіє і наносить їм пошкодження. Після того, як були випущені перші фотографії постановки, обурення багатьох батьків дійшло до того, що вони навіть виступали з вимогами заборонити йому брати участь в цьому заході, погрожуючи інакше заборонити своїм дітям дивитися фільми за участю цього актора.

У вересні 2007 року в британському кінопрокаті стартувала драматична стрічка "Грудневі хлопці" (December Boys) за новелою Майкла Нунана. В ній Деніел зіграв другорядну роль, оскільки давно хотів з'явитися десь не у головній ролі. Тим паче, що його персонаж виявився більш складним і абсолютно не схожим на Гаррі Поттера. Для цієї ролі йому навіть довелося добряче попрацювати з фахівцями над своєю вимовою і через півроку старань таки надбати австралійського акценту.

Завдяки всим цим кардинальним змінам у виборі ролей Редкліффу вдалося отримати схвальні відгуки критиків, як майстерного актора з багатогранним талантом, який не застиг в одному амплуа, а навпаки - росте і розвивається, як яктор та особистість.

В листопаді Деніел порадував своїх британських прихильників появою ще в одному проекті - драмі на ITV "Мій хлопчик Джек" (My Boy Jack). У цьому фільмі Редкліфф зіграв роль Джека Кіплінґа, солдата першої світової війни і сина письменника Ред'ярда Кіплінґа. Про цю свою роль він зазначив, що, хоч для багатьох його ровесників перша світова війна залишається просто однією із тем у підручнику з історії, проте він завжди цікавився нею і вважає її проблематику такою ж доречною сьогодні, як і будь-коли раніше.

Під кінець року Деніел в черговий раз приємно порадував своїх прихильників, оголосивши про участь у черговому проекті - біографічному фільмі "Мандрівка" (Journey), який побачить світ у 2009 році. Редкліфф зіграє в ньому роль фотокореспондента Дена Едлтона - актора на цю роль затвердила сама матір Едлтона, віддавши перевагу йому, а не Хіту Леджеру, Райану Філліппу чи Хоакіну Феніксу, котрі були його основними конкурентами.

Через ранній початок активної та інтенсивної роботи в кіно у Деніела мало залишається часу на особисте життя. В перші тижні по закінченню чергових зйомок друзі не вгамовуються, поки не розпитають про все, що цього разу було нового та особливого. У вільний час Ден полюбляє грати на бас-гітарі, колись він навіть отримав урок від свого кумира в реальному житті та хрещеного батька за фільмом Гері Олдмена. А ще він відомий пристрасний шанувальник рок-музики - його улюбленими гуртами є Sex Pistols, Clash, Libertines, Strokes та Red Hot Chili Peppers.

Також Деніел завжди був прихильником різних добродійних установ. Особливо він опікується британським дитячим притулком "Demelza House" у Великобританії, який займається невиліковно хворими дітьми із Кенту, Східного Сассексу та Південного Лондону. Своїх уболівальників та фанів він просить замість того, щоб надсилати йому гори подарунків до дня народження, краще допомогти обездоленим дітям цього чи іншого закладу милосердя.

Фільмографія

 • Гаррі Поттер і смертельні реліквії (Harry Potter and the Deathly Hallows) (2010)
 • Мандрівка (Journey) (2009)
 • Гаррі Поттер та напівкровний принц (Harry Potter and the Half-Blood Prince) (2008)
 • Мій хлопчик Джек (My Boy Jack) (2007) - телефільм
 • Грудневі хлопці (December Boys) (2007)
 • Гаррі Поттер і Орден Фенікса (Harry Potter and the Order of Phoenix) (2007)
 • Дитяча вечірка у палаці (The Children's Party at the Palace) (2006) - телефільм
 • Гаррі Поттер та келих вогню (Harry Potter and the Goblet of Fire) (2005)
 • Гаррі Поттер та в'язень Азкабану (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) (2004)
 • Гаррі Поттер і таємна кімната (Harry Potter and the Chamber of Secrets) (2002)
 • Гаррі Поттер та філософський камінь (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) (2001)
 • Кравець із Панами (The Tailor of Panama) (2001)
 • Девід Копперфілд (David Copperfield) (1999) - телефільм

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru