500 чарівних куточків України, які варто відвідати
Енциклопедії, посібники

 На дворі стоїть страшенна спека, мегаполіси нагадують розпечені пательні, від жару яких не рятують жодні кондиціонери, а душі хочеться одного - відпочинку. Кому якого - чи то полежати на пісочку біля моря, чи покататись на лижах в горах, а може чкурнути в село і зібрати врожай яблук на дачі. На жаль, першим та останнім варіантом і обмежується відпочинок більшості наших співвітчизників - через брак коштів, бажання чи часу. Але здебільшого - через брак інформації. Фантазія більшості прихильників пізнавального активного відпочинку обмежується пірамідами Єгипту чи Ейфелевою вежею, якщо ж і заходить мова про пенати, то панує уявлення, що в Україні нема нічого цікавого, ну може хіба що Львів чи Кам'янець. Насправді ж в Україні безліч чудових куточків - не лише з точки зору приємного відпочинку, а й історичної та культурної цінності. Нещодавно в країні був проведений конкурс на "Сім чудес України", завдяки якому населення дізналось, що в Україні є щонайменше 100 таких чудес, з яких і обирали найкращі. Звісно, що чарівні місцини не обмежуються тою сотнею, їх мабуть взагалі перелічити неможливо, але хоч трохи заповнити інформаційний вакуум щодо основних таких місць спробувало харківське видавництво "Книжковий клуб".

Одна з останніх новинок видавництва, авторства Тетяни Лагунової та Юлії Кашуби, має дуже промовисту назву, яка не потребує жодних пояснень - "500 чарівних куточків України, які варто відвідати". Під куточками в даному випадку мається на увазі майже півтисячі різних міст, сел та географічних місцевостей, які, на думку авторів, гідні того, щоб витратити час на їх відвідування, серед яких є як мегаполіси, так і маленькі села, на зразок Веселих Боковеньок Долинського району Кіровоградської області - там є великий дендропарк, який інколи називають "другою Софіївкою". Особисто я про це не знав, а саме ж такі перлинки і складають національний скарб країни, який так мало відомий її жителям.

Використання довідника не викликає жодних проблем - усі населені пункти відсортовані за алфавітом та поділені за областями, кожен супроводжується коротким, але детальним описом, де в стислому вигляді подано інформацію про історію цього місця, наявні в ньому об"єкти, які можуть зацікавити своїм виглядом чи історією, а також готелі та музеї. Укладачі ретельно підійшли до справи, тож в книжці можна знайти навіть таку потрібну мандрівникові інформацію, як час роботи музеїв та вартість вхідних квитків - ці дані дуже часто складно дістати, а після довгої дороги дуже неприємно наштовхуватись на зачинені двері.

Хоча людині, як правило, всього мало, тож на мою думку не зашкодила б ще інформація щодо правил та цін на фотозйомку - інколи господарі музеїв чи історичних споруд прикро вражають своїми забаганками, а мандрувати такими місцинами без фотоапарата, мабуть, не буде ніхто. Втім, довідник і не претендує на всеоб'ємність, інакше б це був грубезний фоліант, тоді як наявну чотирьохсотсторінкову книжку п"ятого формату буде досить зручно брати з собою в дорогу - якісна тверда палітурка та гарний папір повинні винести подорожі без проблем. Єдине, справді серйозне нарікання - на фотографії, якими супроводжені статті. Вони дуже маленькі, чорно-білі, а якість їх друку не витримує жодної критики - здебільшого потрібно здогадуватись, що саме зображено на світлині, а про оцінку деталей і мови не йде. Особисто я вважаю, що в такого роду довіднику фотографії і не потрібні, але якщо вони вже займають місце, то повинні це виправдовувати. Загалом же довідник має бути дуже корисний людям, які вже вдосталь за життя належались на піску і хочуть дізнатися про скарби не Болгарії, Туреччини або Кіпру, а рідної країни - у нас їх справді багато і вони гідні уваги не менше за Сфінкса.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Давно шукав щось подібне. Треба придбати собі таку книгу.
Ivan

Написав Іван,
Дата Понеділок, 15 лютого 2010 Час 10:16

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
15 серпня
logo
logo

Наташа Хенстрідж (46)
logo
logo

Бен Еффлек (48)
logo
logo

Дебра Мессінг (52)
logo
logo

Алехандро Гонсалес Ін'ярріту (57)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru