Євген Білоусов "Славетні імена України"
Для дітей

slavetni_imena_ukrainiДуже мало книжок нині пишеться для дітей - невигідна то справа... З одного боку діти все більше по комп'ютерах граються, а не книжки читають, з іншого батьки не дуже цю справу шанують - книжки дітям дарувати. Тому кожна нова гарна україномовна дитяча книжка викликає у мене лише радість.

Але, на жаль, оскільки справа не приносить багато грошей, то займаються нею дуже часто люди з інших міркувань. Одні задля навчання, інші - задля просування в маси своїх ідей.

Шкода, але в цілому непоганий задум серії "Славетні імена України" належить саме до останніх. Не знаю, чи то є така думка товариства "Просвіта", котре її випустило, чи автора Євгена Білоусова, чи, вірогідніше - те й інше разом, але чудова мета ознайомлення дітей з біографіями відомих українців була зведена нанівець тою відвертою пропагандою християнства, яку виклав через слово пан Білоусов. Для нього це, звісно, не перша така книжка - вже була «Як віра Христа в землю нашу прийшла», але з нею все зрозуміло - з самої назви видно, що це є за література та на кого і з якою метою вона розрахована.

В книзі ж "Імена" це не зрозумієш доти, доки не почнеш читати - а отам вже відразу доводиться сортувати християнську рекламу та дитячу розповідь про історичну постать. І це дуже погано - бо книжка для дітей, а подібне сортування не завжди доступне й дорослим.

Якщо ж відкинути це сміття, то залишається гарна задумка поширення інформації про видатних людей історії України, цікава реалізація - у вигляді художніх мінітворів з великою кількістю звертань до читача, дуже гарне, якісне видання - тверда яскрава обкладинка, якісний папір, малюнки, великі літери, низька ціна. Тобто абсолютно усі засади для чудової дитячої книги.

Але особисті погляди пана Білоусова зіпсували це все одним розчерком "освяченого" пера.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
15 серпня
logo
logo

Наташа Хенстрідж (46)
logo
logo

Бен Еффлек (48)
logo
logo

Дебра Мессінг (52)
logo
logo

Алехандро Гонсалес Ін'ярріту (57)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru