Друга Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок
Новини

 Побував сьогодні на виставці з гучною назвою "Друга Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок". Дурниці починаються вже з самої назви - я не розумію, як виставка може бути одночасно і київською, і міжнародною - таке враження, що хотіли в назву напхати побільше гучних слів. До того ж на ній звісно були стенди Польщі, Румунії та Білорусі, але якось це не тягне на те, щоб називатися міжнародною. Втрапив я лише на останній день за три години до закриття, якраз на нагородження і підбиття підсумків конкурсу "Краща книга року".

Начебто і книжки були чудові, але "сприяння" розвитку української книги з боку двох наших міністерств - освіти та телебачення і радіомовлення, надало заходу такого нудотно-радянського вигляду, що в залі мухи мерли на льоту.  Усі атрибути заходу радянського штибу були на місці - від високого чиновника, що прочищав носа у мікрофон і складав періодично руки на череві, до тітоньки з розписаним до слова виступом, що зачитувала кого і за що нагороджують. Після зачитування чергового переможця натовп, що майже весь складався з переможців та журналістів, ріденько аплодував і далі продовжував нудитися в очікуванні кінця. Єдине, що там було гарного - дівчатка, що демонстрували книжки-переможці, от і все. За таку "співпрацю" організаторів потрібно негайно виганяти з роботи - така моя думка, бо вони такими заходами псують імідж українського книговидання.

 Сама ж виставка справила на мене непогане враження. Звісно, можна було краще. Звісно, видавництв у нас набагато більше, але не думаю, що це вина організаторів, що ті вирішили не брати участь в заході - зрештою хто хотів, той виставив свій стенд. Втішив широкий вибір книг, що були представлені - від дитячої та наукової до художньої та періодичної. Там я натрапив на стенд часопису "Київська Русь", де придбав його третій номер, та, нарешті, виловив тернопільське видавництво "Богдан", яке отримало права на локалізацію та видання земноморського циклу Урсули Ле Гуїн. В них я потягнув візитку з даними магазину, де можна придбати весь асортимент їх книжок - ділюся із загалом: Київ, проспект Ю.Гагаріна, 27 (ст. метро Чернігівська, приміщення Книжкової палати України, 1-й поверх), а також поповнив бібліотеку нижченаведеними книжками - Гомеровими "Іліадою" та "Одісеєю", "Міфами Давньої Греції" та першою книжкою з циклу про Земномор"я, яку так давно розшукував.  Всі вони належать до "богданівської" серії "Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид", в чудовому оформленні, на високоякісному "дитячому" папері - зі зниженою контрастністю для кращого сприйняття друкованих літер. Взагалі для дітей був досить непоганий вибір, незважаючи на відсутність чи не усіх провідних українських видавництв. Для них було все - від журналів на зразок "Чомучки" та "Однокласника" до того ж таки "Світовида". Втім відсутність грандів на зразок "Кальварії" чи "Зеленого пса", котрі, мабуть, взяли собі відпустку після Єврокону, дало відвідувачам змогу познайомитись з не менш якісною продукцією більш дрібних та не дуже відомих видавництв, що теж добре. В цілому виставка вийшла б непогана, але по-перше дуже "державна" в самому негативному сенсі, по-друге - на міжнародну аж ніяк не тягне, навіть на всеукраїнську не схожа.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
15 серпня
logo
logo

Наташа Хенстрідж (46)
logo
logo

Бен Еффлек (48)
logo
logo

Дебра Мессінг (52)
logo
logo

Алехандро Гонсалес Ін'ярріту (57)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru